Kahve Keyfi

End of content

No more pages to load

Kahve Keyfi

Bu topraklarda 600 yıldan günümüze kadar içilen Türk kahvesinin, kahvenin edebiyatında ve kültürün değişik alanlarında özel bir yeri vardır. Bir içecek türü olan Türk kahvesinin özel hazırlama teknikleri vardır ve bu teknikler günümüzde hala kullanılmaktadır. Kahve hazırlamakta olan geleneksel yöntemler, sunumlar ve daha da sanatsal değeri olan cezve, fincan ve gümüş takımların gelişimine de yol açmıştır.

Şifanın kaynağı olarak da adlandırılan Türk kahvesi birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Dostu barıştıran, kız istemenin de son sınavı olan Türk kahvesi, 7'den 70'e en sevilen kahvedir.

Türk kahvesi taze kavrulmuş kaliteli kahve çekirdeklerinden toz haline gelene kadar havan veya öğütücü içerisinde öğütülür. Güzel bir tada ulaşılması için kahvenin kavrulma şekli ve derecesi son derece önemli olup tüm kahvelerin eşit derecede kavrulması ve bekletilmesi de gerekmektedir. Tüm bu işlemler uygulandıktan sonra içime hazır bir şekilde önümüze gelecektir.

Türk kahvesine özgü; "Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır", "Kahve, tütün, keyifler oldu bütün", "Kahvenin yüzü kara, ama yüz ağartır", "Acı kahvesini içmek", "Kahve peykesinde aleme nizam vermek" gibi ata sözleri ve deyimleri çok fazla kullanırız.

Hazırladığınız lezzetli Türk kahvesini Karaca'nın kahve takımları ile servis ederek en güzel dostlukları ve kendine özgün muhabbetler ile güzel bir gün geçirmenizi dileriz.