NADİYE ÇETİN

Nadiye, üniversite eğitimi süresince çini, seramik, mozaik sanatı, cam sanatı, ahşap sanatı, takı tasarımı gibi bir çok sanat dalının eğitimini alarak bölümünü derece ile bitirdi.Kariyerine takı ve saat tasarımı ile başlayan tasarımcı, çizimlerine kattığı desen detayları ile ürünlerini daha farklı bir noktaya taşıdı ve kariyerine porselen üzerine desen tasarımı ile devam etmeye karar verdi.Kendini ‘yenilikçi’ olarak ifade eden Nadiye, çizimlerine duygusal dokunuşlar eklemekten hoşlanıyor.Karaca’da, yarattığı tüm tasarımlara duygularını katabilme olanağı bulduğunu söyleyen tasarımcı, sizi Karaca mağazalarına, işlerini görmeye davet ediyor.

“Mutluluk, bağlılık veya aşk… Günlük yaşantımızda hissettiğimiz tüm duyguları tasarımlarıma yansıtmaktan hoşlanıyorum. Tasarımlarımı görenler Grace’deki tutkuyu, Helen’deki masumiyeti, Vanity’de ki yaşama sevincini görmeli. Asıl umudum ise kullananların tasarımlarımda kendilerini bulmalarıdır. Ruhu olan bir tasarımda herkesin kendinden bir parça bulacağına inanıyorum.”

 

Vanity

Kelebeğin hikayesi bir hayatta kalma hikayesidir.. Görkemli kanatlarının farkında olsa da kelebek renkli bir uçuşla gelen kısacık bir kaç gün ömür ona yetmeyecektir. Kelebekler vadisinin en görkemlisi olsa da her kelebeğin rüyası ölümsüzlüğün sırrı olan altın kelebek olmaktır. Karaca altın kelebeklerin ışıltısını sofranıza yansıtıyor.