Tost Makinesi
Filtrele

End of content

No more pages to load

Tost Makinesi

Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir. Bu öğünü atlamak sağlığımız ve zindeliğimiz açısından kötü olabilir. Fakat günümüz iş, okul vs temposunda bu önem verdiğimiz öğüne uzun saatler ayıramıyoruz maalesef. İşte tam bu noktada tost makinelerinin bize çok büyük kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Bu teknoloji bize zamandan tasarruf ederek ve lezzetten ödün vermeden harika bir kahvaltı fırsatı sunuyor. Dilediğimiz malzemelerle kısa zamanda küçük bir uğraşla lezzetli tostlar yapabilmek çok kolay. Üstelik hızlı pişirme için yüksek performansın yanında kolay temizlenebilme özellikleriyle de hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmenize imkan sağlar. Eğer tost makinenizi hem ekmek kızartmak için hem de ızgara olarak kullanmak istiyor ve ayrıca bir ızgara almak için para harcamak istemiyorsanız böyle iki fonksiyonlu modelleri de bulmanız mümkün. Bunun yanında waffle yapmanıza olanak sağlayan modeller de bulabilirsiniz. Kısacası günün her öğününde yararlanabileceğiniz çok işlevli bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Peki tost makinesi alırken nelere dikkat edebilirsiniz?  Geniş ızgara yüzeyi aynı anda birçok yiyeceği hazırlama olanağı sağlayacağı için özellikle kalabalık aileler için önemli bir kriter olabilir. Tost makinesinin yüzeyi yapışmaz kaplama plakalardan oluşmalı ki size zamandan tasarruf sağlayan bu ürün sonrasında temizliği esnasında zman kaybı yaşatmasın. Ayrıca herhangi bir dalgınlık anının kötü sonuçlar doğurmaması adına "aşırı ısınma güvenlik koruması" özelliği de oldukça büyük bir önem arz eder.

Bir diğer önemli konu ise tost makinesinin temizliğidir. Her kullanımda kirlenen tost makineleri üzerindeki kalıntılar, temizlenmeyip makine tekrar tekrar kullanıldığında, bu kalıntılardan kurtulmak giderek zorlaşacaktır. Eğer ürünün plakaları çıkıyorsa, kullanımdan sonra henüz tost makineniz soğumamışken bu plakaları yerinden çıkarın. Üzerindeki kırıntıları ve varsa büyük parçaları çöpe boşalttıktan sonra plakayı sıcak suda bulaşık deterjanı ile yıkayın. Plakanın yapıldığı malzeme eğer teflon ise bulaşık teli kullanmayın, bulaşık süngerinizin yumuşak tarafı ile temizlik işlemini gerçekleştirin. Eğer tost makinenizi her kullandığınızda temizlik yapmak size zor geliyorsa, fırınlarda kullanılmak üzere satılan "pişirme kağıtlarını" sererek makinenizi kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza ve kesenize uygun ürünü bulmanız için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.