Filtrele

End of content

No more pages to load

Kahvaltılık Takımları ve Fiyatları

Kahvaltı zor bir öğün olabilir. Bazı insanlar sabahları beslenmeden evden çıkmazlar ve diğerleri iştahsızlık veya zaman eksikliği nedeniyle kalktıklarında asla yemek yemeyebilirler. Ama muhtemelen hayatın bir noktasında hepimize "kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu" söylendi,  ancak yaşam şartları her zaman kahvaltıya zaman bırakmıyor olabilir.  Ancak hafta sonları ne olursa olsun aileniz ile güzel bir kahvaltı sofrasında zaman geçirmek hafta içinde yaşanan tüm stresi unutturur. Böyle bir kahvaltı sofrası hazırlayabilmek için de kahvaltılık seti sahibi olmak gerekir.

Kahvaltı Takımları ve Modelleri

Pazar kahvaltısında nasıl bir konsepte sahip olmakisterseniz kahvaltı takımlarınızı da ona göre seçmeniz önemlidir. Kahvaltı setleri, başta parça sayılarına, kullanılan malzemeye, üretildikleri materyallere ve kullanım amaçlarına göre farklılklara sahiptir. Daire, kare, dikdörtgen şeklindeki tabaklara, son dönemlerde değişik şekillerde sunum tabakları eklenmiştir.  Nazı kahvaltı setlerinde yer alan tabaklar da bölmeli olarak da tasarlanmaktadır. Bal,reçel, zeytin ve peynirlerin yer aldığı birkaç bölmeden oluşan sunum tabakları davardır.

Birden fazla parçadan oluşan hem Porselen hem de inceliğinden dolayı kemik porselen de denilen Bone China kahvaltı setleri, şık kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri haline geldi. Fincanlar, kahvaltılık yumurtalık, tuzluk, şekerlik, biberlik, servis tepsisi, kaseler, çay demliği, büyük ve küçük servis tabakları gibi birden fazla parçadan oluşan kahvaltı takımları, aynı zamanda sofrada görsel bir bütünlük oluşturur. Geometrik desenli ve çiçek temalı bir kahvaltı takımı göze hitap ederken, köşeli hatlardan ya da yuvarlak hatlardan oluşan bir kahvaltı takımı ise sofralara şıklık getiriyor.

Hafta Sonu Kahvaltılarında En Çok Tercih Edilen Kahvaltı Takımları

Serpme bir kahvaltı sofrası birden fazla kahvaltı setleri ile oluşturulabilir. Porselenleri, bambu sunum tabaklarını bir arada kullanabilirsiniz. Bambu kahvaltı setleri ile tahta sunum tabaklarını kombinleyerek şık bir sofra elde edebilirsiniz. Bu seçimler biraz da sizin göz zevkinize ve aldığınız kahvaltı setlerine bağlıdır.

Kahvaltı Takımı Nasıl Kullanılmalı?

Hem evde hem de balkon gibi açık mekanlarda kullanılmak üzere en çok tercih edilen kahvaltı setleri,kapaklı kahvatılık peynir tabakları , reçellik, ballık ve zeytinlikler gibi sunuma önem verilen aksesuarlar  sofraları daha da farklılaştırıyor. Özellikle birden fazla bölmeli kahvaltılık seçenekleri kahvaltı setlerini zenginleştiriyor. Kahvaltı sonrası kolaylıkla buzdolabına kaldırılabilen bu kahvaltı setleri mutfakların vazgeçilmezi haline geldi.

Sunum kahvaltılık tabakları ile başlayan bu önemli trend, ev hanımlarının sıkça tercih etmesinin başlıca sebebi görsellikleri ile sofralara farklı bir hava katmasıdır.

Ayrıca birden fazla parçadan oluşan değişik kahvaltılık takımları sadece kahvaltılarda değil atıştırmalık ya da meze aksesuarları olarak da kullanılabildiğinden çok amaçlı hale geldi.

Kahvaltı Takımı Seçimi 

Kahvaltı takımı seçerken ilk başta düşünmeniz gereken ayrıntı, kişiliğinizi kahvaltı sofrasına nasıl yansıtmak istediğinizden geçer. Örneğin, kimse bir hafta sonunu resmi porselen yemek takımlarında yemek istemez. Renkli, eğlenceli bir sofra hem iştahınızı açacak hem de kişiliğinizi yansıtacaktır. Bu anlamda günümüzde birçok tasarımcı kahvaltı takımları için el emeğini ortaya koyarak el boyama kahvaltı takımları üretiyor. 

Bir kahvaltı takımı deyip geçmeyin aslında birden fazla işe yarayacak bir takıma sahip olmaktan bahsediyoruz. İsterseniz  hafta sonlarında kahvaltı  sofralarında ya da Pazar bruch sofralarında, hafta içi arkadaşlarınızla çay sohbetlerinde kahvaltı takımları misafir ağırlamak için ideal takımlardır. Hem kullanışlı hem de birden fazla işe yaraması resmi bir yemek takımı sahibi olmanın yanında mutlaka olması gereken ikinci çeyiz seti seçeneği de yapar.

Her sabah hem iştahınızı açacak bir sofrada bir kahvaltı takımında yemek için desen seçimlerine de önem vermek gerekir. İster çok renkli tasarımları tercih edin, ister bol çiçekli tarzda seçimler yapıyor olun, ister mat tek renk, ister el boyama kahvaltı takımları sofranızı her şekilde şenlendirecektir. Görsellik özellikle mutfak aksesuarlarında iştahı açmaya yarar. Kahvaltı setleri ile yapacağınız her sunumda görselliği ön planda tutarak seçim yapmanız hem göz zevkinize hem de uygun fiyatlarıyla kesenize yarayacaktır.

Sitemizde yer alan yüzlerce kahvaltı seti arasından siz de mutfağınıza sofralarınıza uyacak kahvaltı takımları seçeneklerinden biri veya bir kaçını seçebilir, sofralarınızda kombin yaparak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.