NİL GÖKSUN KILIÇ

Lise eğitimini İstanbul’da Plastik Sanatlar üzerine aldıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamladı. Seramik ve cam dışında, resimleme, moda ve desen alanlarında çalışmalar yaptı. 2014 yılından beri Karaca’da sofra üzerine tasarım çalışmalarını sürdürmekle birlikte, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım Bölümü’ndeki yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sanat ve tasarıma olan sevgisini ‘Hayal etmek ve yeni fikirler bulmak beni mutlu ediyor. Güzelliği ortaya çıkarmak bende hep daha güzel işler yapma isteği uyandırıyor.’ sözleriyle anlatan tasarımcı moda, edebiyat, müzik, sinema, mimari gibi birçok sanat ve tasarım dalından, ayrıca doğadan, tarihten ve şehirlerden, ilham alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Roller

Britanya’nin güçlü kralı Arthur’un asil Yuvarlak Masa Şövalyeleri gümüş ayın aydınlattığı gecede önce altın rengi zırhlarını kuşandılar, sonra gurur ve adalet için parlak kılıçlarıyla böldüler karanlığı… Sonsuza kadar iyiliğin koruyucusu olmaya ant içtiler. Zengin altın-gümüş renkleriyle asillerin güçlü duruşunu vurgulayan, Ortaçağ mitolojisi’nde adaleti ve eşitliği simgeleyen Yuvarlak Masadan ilham alınarak tasarlanmış dairesel biçimli bezemesiyle bu seri misafirleriniz için hazırladığınız sofralarda benzersiz zevkinizi yansıtacak.

Karaca Roller serisiyle sofralarınızdaki zenginliği şık bir biçimde anlatmanın tadına varın.


Simyacı

İspanya'dan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden, sonunda hazineyi kendi köyünde bulan Endülüslü genç çoban Santiago'nun sihirli hikayesinden ilham aldık. Sevdikleriyle mutlu olan herkes için tasarladık. Yeryüzünde her insanın kendisini bekleyen bir hazinesi vardır. Huzur ve güzellik dolu davetlerde özenle sergilemeniz için.


Beren

Saçlarının güzelliğiyle gururlanan Mısır Kraliçesi Berenis, kocası evine savaşta galip gelip sağ olarak dönerse karşılığında saçlarını keseceğine dair tanrılara adakta bulunur. Sözünü yerine getirdiğinde saçları bir takımyıldıza dönüşür. Takımyıldızının efsane güzelliği ve ışıltısını yansıtan bu tasarım sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.


Tiara

Camdan bir taç taşıyordu başında… Boynu dik ve gururlu yürüyordu geniş bir salonun içerisinde. Arkasından sürüklenen eteğinin dantelleri miydi onu eşsiz kılan, yoksa kırılganlığı ve hassaslığını sembolize eden başındaki taç mıydı? Ona özeniyordu ve o olmak istiyordu tüm genç kızlar… Gelinliklerinin içerisinde onun gibi olmayı hayal ediyorlardı.

Bir kraliçe gibi örnek alınan ve kıskanılan sofralar hayal edenler için Karaca Tiara serisini sizlerle buluşturuyor…


Nakkaş

Nakkaşın ince ince işlediği motifler gibidir aşk, narin ve emek ister. Her bir çizgisi sevgiliye adanmış… Sevdiğine kavuşmak için dağları delen usta Nakkaş Ferhad ile güzeller güzeli Şirin’in destansı aşkı, bu kez de bir fincan kahve ile aklımıza düştü.


Pride

Yepyeni bir Temmuz gününde dağların zirvelerinden yükselen narin bir kelebek çıktı kozasından ve yeni dünyaya gururla gösterdi eşsiz güzellikte kanatlarını… Nesli tükenmek üzere olan Apollo kelebeği vadilerden dağ eteklerine özgürce uçarken, tüm görenler bu koca kanatlı melek tarafından büyülendi. Karaca bu çok nadir türden esinlenerek tasarlanmış Pride serisini sofranızda gururla sergilemeniz için sizlerle buluşturuyor. 

Siz de bu takım ile kurduğunuz sofralarda sevdiklerinizle en nadide anlarınızı paylaşabilirsiniz.

Roller